Zákaznická linka 519 304 611

VaK Břeclav opraví Komenského nábřeží v Břeclavi

Zvlněná vozovka dlouhou dobu trápila řidiče na nábřeží Komenského v Břeclavi. Několikrát došlo k havárii kanalizace a dokonce k propadům vozovky.

„Podle kamerových zkoušek vyšlo najevo, že do kanalizace začaly prorůstat kořeny stromů, které ji poničily, na některých místech se pak různými vlivy tvořily kaverny. Společnost Vodovody a kanalizace Břeclav se proto pustí do rozsáhlé opravy, která naváže na předchozí investici, která proběhla v letošním roce“, uvedl ředitel VaK Břeclav Milan Vojta.

„Výměna kanalizace následuje po vybudování protipovodňové zídky Povodím Moravy, po nás přijde na řadu Město Břeclav, které opraví vozovku, chodníky a vymění veřejné osvětlení. Předpokládaná cena prací na kanalizaci, vodovodu a všech souvisejících opatřeních byla dle projektu téměř 73 milionů korun, ve výběrovém řízení jsme však získali dodavatele o 3,7 milionu levnějšího. Přihlásilo se do něj pět uchazečů a stavební činnost bude realizovat firma IDPS, s.r.o. z Brna,“ uvedl předseda představenstva VaK Břeclav Dalibor Neděla.

Práce začnou 12. prosince a skončit by měly do konce července příštího roku. Kanalizace je uložena hluboko, proto kvůli výkopům nebude možný provoz jedním jízdním pruhem, kde by došlo k sesuvům, jedná se ale o možnosti postupných uzavírek jednotlivých úseků, trasou jezdí linky MHD, ale i sanitky ZZS, pacienti nemocnice a polikliniky.