Zákaznická linka 519 304 611

Upozornění na zhošenou kvalitu vody

Aktualizace 06.08.2021:

Porucha na vodovodním přivaděči z VDJ Zaječí byla odstraněna a dodávka vody se od 6.8.2021 vrátila k původnímu systému zásobování vodou.

Upozorňujeme, že z důvody poruchy na vodovodním přivaděči a změně systému dodávky vody do vodovodní sítě, může dojít ke krátkodobému zhoršení kvality dodávané vody v obsahu dusičnanů a je možné, že bude překročen limit stanovený vyhláškou č.252/2004 Sb., v platném znění.

Omezení pro obce Popice, Kurdějov a město Hustopeče:

  • Po dobu tohoto zhoršení kvality dodávané vody nelze vodu z vodovodu používat k přípravě kojenecké stravy a nápojů – pro děti do 1 roku. Z důvodu předběžné opatrnosti je doporučeno omezit přímou spotřebu vody z vodovodu také u malých dětí do dovršení 2 let věku.

Omezení pro obce Vranovice, Přibice, Pouzdřany, Strachotín:

  • Po dobu tohoto zhoršení kvality dodávané vody nelze vodu z vodovodu používat k přípravě kojenecké stravy a nápojů – pro děti do 1 roku. Z důvodu předběžné opatrnosti je doporučeno omezit přímou spotřebu vody z vodovodu také u malých dětí do dovršení 3 let věku a pro těhotné a kojící ženy. Je také doporučeno nahradit vodu při vaření pro děti do tří let a u těhotných žen, zejména při delším varu.