Zákaznická linka 519 304 611

Pohořelice čeká stavba kanalizace za téměř 40 milionů

Velká stavební akce čeká na obyvatele Pohořelic, místní části Velký Dvůr. Rok a půl trvající omezení jim však do budoucna výrazně ulehčí. Vodovody a kanalizace Břeclav zde totiž naplánovaly vybudování kanalizace, která odvede odpadní vody z celého tohoto území.

Hodnota zakázky je přes 36,5 milionů korun bez DPH, vítězem výběrového řízení na dodavatele stavby se stala společnost Imos Brno a.s. Začít s výstavbou se má v polovině tohoto roku. „Celková délka nové kanalizace dosáhne více než čtyř a půl kilometru. Z toho splašková gravitační kanalizace bude v délce jeden a půl kilometru, výtlaky v délce téměř tří kilometrů,“ popsal za Město Pohořelice starosta Miroslav Novák.

Jak dodal, součástí stavby je také pět čerpacích stanic, které odvedou vodu do gravitační kanalizace města Pohořelice.

Investici v tak vysoké hodnotě podpořil i stát. „Investorem akce jsou Vodovody a kanalizace Břeclav na základě smlouvy o spolupráci s městem Pohořelice. Akce však byla podpořena z prostředků Státního fondu životního prostředí, zbytek prostředků pak hradí Město Pohořelice,“ doplnil za Vodovody a kanalizace Břeclav předseda představenstva Milan Vojta.

Předpokládaný začátek stavby je 1. června 2021, konec pak o osmnáct měsíců později, tedy 1. 12. 2022.