Zákaznická linka 519 304 611

Oprava kanalizace a silnice je u konce, v Břeclavi projedete ulicí 17. listopadu

Oprava kanalizace a silnice je u konce, v Břeclavi projedete ulicí 17. listopadu

Více než sto let sloužila lidem kanalizace na hlavním tahu Břeclaví, v ulici 17. listopadu. Od srpna 2020 pak začala společnost Vodovody a kanalizace Břeclav s nákladnou rekonstrukcí, kterou si vyžádal havarijní stav potrubí. V několika etapách došlo postupně k výměně staré kanalizace s mnoha odbočkami od nábřeží Komenského až k náměstí T. G. Masaryka.

„Akce byla velmi náročná na realizaci, bohužel přinesla dopravní omezení v loňském roce a v souvislosti s pokládkou finálního povrchu i v dubnu a květnu letošního roku. Kanalizace však má sloužit dalších sto let a tato páteřní komunikace teď září novotou, proto věřím, že to za to stálo. Předešli jsme tak nebezpečným propadům vozovky, tak, jako u domu kultury a na dalších místech. Vzhledem k rozsahu prací se nám celou stavbu podařilo vysoutěžit za příznivou cenu, zhotovitel – společnost VHS Břeclav, provedla opravu za necelých 32 milionů bez DPH. Od soboty 15. května bude silnice opět sloužit Břeclavanům,“ prozradil předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Milan Vojta. Jak doplnil, obdobná akce čeká Břeclav příští rok právě na nábřeží Komenského, kde bude Povodí Moravy rekonstruovat hráz, VaK Břeclav při té příležitosti opraví kanalizaci i zde.

Součástí nyní dokončené opravy byla nová vozovka nad kanalitací nicméně tedy jen v polovině silnice. Proto město oslovilo Jihomoravský kraj, který je majitelem, zda by nepomohl s rekonstrukcí celé vozovky.

„Peněz teď v rozpočtu opravdu moc není, ale je to naše silnice, a když už se v Břeclavi pustili do tak velké akce, rozhodli jsme se přes Správu a údržbu silnic, že je rozhodně podpoříme,“ uvedl radní pro dopravu Jihomoravského kraje Jiří Crha s tím, že kraj zaplatil 3 miliony korun.

Starosta Svatopluk Pěček je rád, že už je hotovo. „Když jsem se dozvěděl, co nás čeká, polilo mě horko. Ale investorovi se podařilo dobře vysoutěžit, stavbaři byli pod drobnohledem a věřím, že silnice bude sloužit dalších 30 let a kanalizace snad i více než sto let,“ usmíval se starosta, podle kterého jsou obdobné opravy sice nepříjemnou, ale pro město i občany nutnou povinností.