Zákaznická linka 519 304 611

Kilometry nové kanalizace v Mikulově a na Mušlově

Kilometry nové kanalizace v Mikulově a na Mušlově

Na zcela novou kanalizační síť se mohou těšit obyvatelé ulice Valtická v Mikulově a v místní části Mušlov. Vodovody a kanalizace Břeclav vybraly dodavatele a v říjnu zde začíná výstavba splaškové kanalizace.

„V Mikulově jde o 1 400 metrů kanalizace, kdy 523 metrů je tzv. gravitační a 886 metrů tlakové. Dále k tomu přibude i 330 metrů odboček a téměř 70 metrů přeložek vodovodu. V Mušlově pak jde o 3 000 metrů kanalizace, z čehož je 678 metrů gravitační a 2 352 metrů výtlaku. Doplní je 76 metrů odboček a tři přeložky,“ popsal ředitel společnosti VaK Břeclav Milan Vojta.

Za novou kanalizaci je rád i starosta města Rostislav Koštial. „Je to velká investice a realizace bude náročná, ale připravovali jsme ji mnoho let a nakonec byli úspěšní i s žádostí o dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR. Zlepší se však komfort pro obyvatele Mikulova a především Mušlova,“ uvedl.

Práce by měly být hotovy do konce dubna 2023 a přijdou na bezmála 50 milionů korun bez DPH. Ve výběrovém řízení na dodavatele zvítězilo sdružení Kanalizace Mikulov – společnosti OHL ŽS, a.s., Brno a STAEG Stavby s.r.o., Vyškov. Součástí ceny jsou i související práce, tedy opravy povrchů komunikací, nouzový bezpečností přeliv, přípojky atd. Akce je podpořena dotací Státního fondu životního prostředí ČR, zbytek nákladů uhradí Město Mikulov.