Zákaznická linka 519 304 611

Čtyři nové cisterny pro Břeclavsko

Desítky nasazení každý rok. Zajistí tekutinu, která je pro každého tou nejdůležitější. Řeč je o cisternách na pitnou vodu, které společnost Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s. přistavuje k domům nejen při plánovaných odstávkách, ale také při haváriích veřejných vodovodů.

Protože čtveřice stávajících cisteren na nouzové zásobování pitnou vodu už pomalu dosluhuje, rozhodla se společnost nakoupit nové, kvalitnější a hlavně odolnější. Nově jsou tedy k dispozici čtyři nerezové nádrže s obsahem 4 000 litrů. Cisterny jsou dvouplášťové a zateplené, aby se daly, na rozdíl od předchozích, používat i za mrazu. Pro odběr vody mají zateplené a temperované dva velké ventily pro rychlejší napouštění vody do nádob a současně i dva menší ventily pro běžný odběr vody. 

Společnost zaplatila za nové cisterny více než 2,3 milionu korun. Je to sice větší investice, nicméně vzhledem k rozsahu provozovaných veřejných vodovodů bylo potřeba posílit kapacitu cisteren určených pro nouzové zásobování vodou.

Do cisteren se vždy napouští hygienicky nezávadná pitná voda, nicméně společnost nemůžeme její kvalitu garantovat i po její přepravě do místa spotřeby. Z tohoto důvodu doporučujeme vodu před jejím použitím na pití či vaření převařit.